– הספרים שלי –

עולם האקדמיה רווי ידע. לא קיים כמעט תחום או נושא שאין לגביו מחקרים. אולם הידע הצבור נותר טמון בדפי כתבי העת האקדמיים ומתקשה לפרוץ את גבולותיו. הספרים שלי מקיימים דיאלוג בין העולם האקדמי לעולם המעשה בנסיון לחבר בין העולמות, בין הידע האקדמי והידע הצבור אצל אנשי המעשה העוסקים במלאכת הנדל"ן. הספרים מהווים כלי עזר לעוסקים במלאכת הנדל"ן, עורכי דין, שמאי מקרקעין, מהנדסים, מתכנני ערים, אדריכלים, מתווכים וכל העוסקים בתחום המקרקעין.

יפו – על שפת ההיסטוריה

ספר זה מספר סיפור של עולם, כפי שהוא משתקף בתולדותיה של יפו העתיקה. עשרים וחמשת פרקיו, הניתנים לקריאה עצמאית, מתקדמים לאורך התקופות השונות, מתקופת האבן ועד ימינו.

יפו שוכנת במרכז דרך הים ההיסטורית על גבעה נישאה ולמרגלותיה מפרץ טבעי יחיד לאורך קו החוף השטוח ממצרים ועד חוף הכרמל: תכונות אלו עשו אותה טרף לכובשים, שבאו והלכו והותירו בה משהו משלהם. אנשים, סחורות ורעיונות עברו בעיר בדרכם לעולמות, לתרבויות ולשווקים רחוקים, מציאות ודמיון התערבבו בסמטאותיה. כך הפך התל הקטן, הידוע בשם "יפו העתיקה" למוזיאון פתוח ובו ממצאים מתקופות שונות: תל אותו כבשו חיילים מצריים שהתחבאו בתוך כדים, עוד הרבה לפני סיפורו של הסוס הטרויאני, אגדת אנדרומדה היוונית בדרך לכיבוש אפריקה, התרחשה ונחקקה בסלע מול חופיה. דלתות בית המקדש השני, שהובלו לארץ מאלכסנדריה, הושלכו בלב ים, ובאורח פלא ליוו את ספינתו של ניקנור לנמל יפו. מבשרי הנצרות חוללו בעיר את ניסיהם הראשונים ויצאו ממנה להפיץ את תורתם בעולם.

ההיסטוריה של יפו נמזגת בהווה, בנוף האורבני ובתחושות שהעיר מעוררת: ייחוד זה הכתיב את בחירת העבודות הוויזואליות שבספר: חלקן היסטוריות וחלקן מודרניות ומשקפות את ההתבוננות – בעבר של מחבר הספר שצילם אותן, וכפי שבא לידי ביטוי באופן עיבודן.

תכנון ובינוי עירוני

הלכות ויישומים
בעולם בו חוקים ועקרונות מתחום התכנון והבנייה משתנים חלופות ומדי שבוע מתפרסמות החלטות שיפוטיות המפרשות מחדש את מה שהיה נהוג עד כה, מאפשר הספר ראיה מעודכנת וכוללת, בקריאה רציפה ומובנית, בהתאם לסדר פרקיו של חוק התכנון והבנייה. הספר מהווה כלי עזר מקצועי לעוסקים בעולם הנדל"ן. מהדורה ראשונה הופיע בשנת 2005 ומתעדכן בכל שנה, כך למשל מהדורת 2019 היא המהדורה הארבע עשרה שיצאה לאור וכוללת את כל עדכוני החקיקה, הפסיקה והידע המצטבר אז למועד העדכון.

תורת השמאות

עקרונות, גישות ותהליכים בשמאות מקרקעין

מהווה ספר המקיף את תחום שמאות המקרקעין בגישות, טכניקות, עקרונות ותהליכים בהערכת מקרקעין, הן אלו המקובלים בעולם והן בהתאמה לישראל (למשל עסקאות קומבינציה, דיור מוגן וכד'). מלווה בתקינה שמאית, דוגמאות ותרגילים.

תכנון בניין עיר

הלכה ומעשה

יישום עקרונות התכנון העירוני במגבלות חוק התכנון והבנייה.

יסודות התכנון והבניה

ספר מבוא לחוק התכנון והבנייה, עקרונותיו ויסודות התכנון העירוני עליהן הוא נשען.

חיקוקי מקרקעין

קובץ חקיקה משלימה במקרקעין, המקיף את הנושאים הנושקים לתכנון העירוני. עם התרחבות השימוש במדיה האלקטרונית במשך השנים הופסקו ההדפסה והעדכון של הספר.